W związku z wojną na Ukrainie i ogromną falą uchodźców w Polsce wielu polskich lekarzy i lekarzy dentystów ruszyło do pomocy potrzebującym. Do NIL wpłynęły zapytania o możliwość zorganizowania kursu języka ukraińskiego.

W związku z wojną na Ukrainie i ogromną falą uchodźców w Polsce wielu polskich lekarzy i lekarzy dentystów ruszyło do pomocy potrzebującym. Do Naczelnej Izby Lekarskiej wpłynęły zapytania o możliwość zorganizowania kursu nauki podstaw języka ukraińskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom informujemy, że w najbliższych dniach Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej zorganizuje kursy z języka ukraińskiego dla chętnych polskich lekarzy i lekarzy dentystów.

Uprzejmie prosimy, aby lekarze i lekarze dentyści, którzy są zainteresowani nauką języka ukraińskiego przesyłali zgłoszenia do ODZ NIL na adres: odz@hipokrates.org w tytule maila wpisując – „zapisy na naukę języka ukraińskiego”.

Po utworzeniu przynajmniej 10osobowej grupy chętnych, Ośrodek Doskonalenia Zawodowego NIL przeprowadzi intensywny kurs językowy prowadzony przez profesjonalistów z czołowych polskich szkół językowych. Planujemy, by był to jedynie pierwszy z wielu kursów języka ukraińskiego, a ich kolejne edycje będziemy prowadzić w zależności od liczby chętnych.

Pragniemy również poinformować, że nie czekając na decyzje organów publicznych odnośnie pomocy lekarzom i lekarzom dentystom z Ukrainy i ich rodzinom, ODZ NIL zorganizuje intensywne kursy z języka polskiego w dwóch grupach: podstawy języka polskiego oraz kursy języka medycznego do nostryfikacji dyplomu. Przewidujemy, że kurs z zakresu podstaw języka polskiego będzie również możliwy dla najbliższych członków rodzin lekarzy i lekarzy dentystów z Ukrainy.

Chcemy, by lekarze i lekarze dentyści z Ukrainy, jeśli zdecydują się na pracę w Polsce, mogli wykonywać ją na równoprawnych z polskimi lekarzami zasadach po spełnieniu określonych prawem kryteriów. Koordynacja zapisów na kursy z języka polskiego będzie prowadzona przez ODZ NIL wspólnie z Okręgowymi Izbami Lekarskimi, które dysponują dokładniejszą wiedzą na temat lekarzy i lekarzy dentystów z Ukrainy i ich rodzin, którzy uciekając przed wojną schronili się w ich regionie.

Źródło: nil.org.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij