To tytuł badania stanu zdrowia pracowników ochrony zdrowia w tym lekarzy dentystów, higienistek i asystentek stomatologicznych prowadzone przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich.

Wpływ epidemii wirusa SARS-CoV-2 na zdrowie psychiczne personelu stomatologicznego to tytuł badania stanu zdrowia pracowników ochrony zdrowia w tym lekarzy dentystów, higienistek i asystentek stomatologicznych prowadzone przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich.

Jak możemy przeczytać na stronie PTS:

Ocena samopoczucia i zdrowia psychicznego przeprowadzana jest metodą kwestionariuszową poprzez platformę Qualtrics jako składowa badania inicjatywy World Mental Health Survey Consortium (WMH) przy Uniwersytecie Harvarda https://www.hcp.med.harvard.edu/wmh/. Analizie zbiorczej zostanie poddany stan zdrowia respondentów, w kierunku kwantyfikacji, mogących mieć  związek  z pandemią,  objawów depresyjnych, lękowych, myśli i zachowań rezygnacyjnych, pogorszenia się jakości życia, nadużywania środków psychoaktywnych, PTSD. Dla naszej grupy zawodowej dedykowana jest identyczna wersja badania jak dla innych grup respondentów.

 Badanie jest jednorazowe, w pełni anonimowe i dobrowolne. Może potrwać maksymalnie 15 minut.

Zależy nam na jak najliczniejszym udziale w badaniu, gdyż tylko wówczas analiza będzie miała odpowiednią moc statystyczną. Uzyskane dane pozwolą na wyróżnienie najczęstszych i najbardziej zagrażających zaburzeń ze sfery zdrowia psychicznego. Nie jest to bez znaczenia  jeśli uwzględni się, że wśród specjalności medycznych należymy do grupy najwyższego ryzyka kontaktu z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem.  Jeśli badanie się powiedzie, to  jako PTS uzyskamy wiedzę, która  będzie stanowiła  podstawę do opracowania programów wsparcia dla osób wymagających pomocy.

Każdy członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego otrzyma link do badania drogą e-mailową wraz ze szczegółowymi informacjami na jego temat. Link do ankiety będzie aktywny do 31 maja 2021 roku.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij