W sobotę 17 kwietnia odbyło się Sympozjum Invisalign. Jest to kolejna inicjatywa, która w bieżącym roku odbywa się w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS).

Konferencja odbyła się w trybie online na platformie ptss.pl w sobotni poranek o godz. 9:00. Tematyka była poświęcona leczeniu ortodontycznemu, a wśród wykładowców znaleźli się polscy oraz zagraniczni specjaliści.

W konferencji wzięło udział 306 osób z całej Polski. Zostały zaprezentowane cztery wykłady, które w przystępny sposób pokazały studentom stomatologii i młodym lekarzom dentystom podstawy i zasady działania aparatów alignerowych.

Sympozjum otwierał wykład Dr Giny Theodoridis pod tytułem „Nakładki kontra aparaty stałe”, który szczegółowo omawiał temat. Podczas niego porównano różnice w mechanice nakładek i aparatów stałych, zaprezentowano zalety mechaniki nakładek i aparatów stałych, korektę w wymiarze pionowym oraz Mandibular Advancement w nakładkach Invisalign. Kolejny wykład zatytułowany „Jak zacząć leczenie nakładkami?” poprowadziła dr Katarzyna Potoczek-Wallner. Ciekawie zaprezentowano podczas niego cyfrową praktykę ortodontyczną. Następnie dr Demetrios Papageorgiou zaprezentował przegląd nowego oprogramowania ClinCheck – analiza narzędzi. Wyjaśnił zasady biomechaniki działajacych na zęby w systemie nakładkowym i przedstawił kluczowe elementy koncepcji leczenia. Sympozjum zamknął wykład dr Katarzyny Becker – „Leczenie nakładkami skomplikowanych przypadków”, podczas którego omówiono optymalne wykorzystanie możliwości systemu Invisalign w planowaniu leczenia, metody wspomagające leczenie (miniśruby) oraz poruszono temat Piezocision.

Sponsorem wydarzenia był Invisalign oraz iTero. Serwisowi dentalmaster.pl oraz redakcji „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny” (wydawcy „Ortodoncji w Praktyce”) było niezwykle miło, że mogli patronować kolejnemu wydarzeniu organizowanemu przez PTSS.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij