Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego w Katowicach uczą się pracować w wirtualnym gabinecie stomatologicznym.

Wirtualny gabinet rodem z filmów science-fiction już istnieje. Na oficjalnym Fanpage Śląskiego Uniwersytetu Medycznego możemy przeczytać o niecodziennym podejściu do kształcenia praktycznego. Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego w Katowicach uczą się pracować w wirtualnym gabinecie stomatologicznym:

– Proszę przygotować zestaw narzędzi do leczenia zachowawczego – takie polecenie wydaje prowadzący zajęcia asystent, a student stomatologii … zakłada okulary wirtualne VR i całkowicie przenosi się (wchodzi) do wirtualnego, nowocześnie wyposażonego gabinetu. W szufladach i szafkach ma skompletowane wszystkie „przybory”, a pacjent już oczekuje na znieczulenie i leży na wirtualnym fotelu stomatologicznym. Student Za pomocą odpowiednich kontrolerów wyciąga i przesuwa wybrane obiekty, które jego zdaniem realizują zadany problem. Końcowy wybór oceniany jest przez prowadzącego, gdzie informacja zwrotna obejmuje wskazanie poprawności realizacji oraz wskazanie ewentualnych błędów, czy także pomiar czasu realizacji zadania. Ten przykład to nie fikcja, ale scenariusz niektórych zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich w ramach zajęć przedklinicznych – mówi dr hab. n. med. Małgorzata Skucha-Nowak Kierownik Zakładu Propedeutyki Stomatologii Katedry Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która wraz z informatykiem z Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach mgr Przemysławem Jędrusikiem oraz grafikiem Łukaszem Aniszewskim opracowali wirtualny gabinet stomatologiczny.

Dostępny jest także film, który przedstawia jak wyglądają zajęcia oczami studenta. Zapraszamy do oglądania!

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij