Prezentujemy zalecenia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w zakresie realizacji procedur medycznych z zakresu ortodoncji.

Konieczne leczenie „ostre“ – tylko pacjencii, u których egzystuje zagrożenie życia albo konieczność diagnostyki, np. zdjęcie zamków przed diagnostyka – rezonans magnetyczny mri albo założenie szyn stabilizujących pourazowych.

Planowe leczenie: redukcja albo odwołanie terminów w gabinecie dla następujących pacjentów oraz ułożenie indywidualnego planu leczenia na następne 8 i 12 tygodni.
1. Nowi pacjenci – nie przyjmowanie nowych pacjentów do odwołania pandemii (wyjątki pacjenci z bólem i z rozczepami), porady nowych pacjentów przede wszystkim telefonicznie.
2. Aparaty ruchome:
a) płytki: zaplanowanie kontroli za 8 tygodni;
b) Bimax: kontrola za 8 tygodni;
c) leczenie szynami: wydanie szyn na następne 8 i jeżeli możliwe 12 tygodni, w razie uszkodzeń lub nowych kroków w leczeniu noszenie ostatniej szyny i termin za 12 tygodni.
3. Aparaty stałe: montaż i demontaż zamków musi być przełożone na następne 12 tygodni:
a) Zamki orto.– reperatury – tak (unikanie używania powstawania aerosolu – czyli ściąganie i usuwanie elementów);
b) Hyrax, headgear, Herbst – nie aktywować i zabezpieczanie przed podrażnieniami,
c) wyciski – tak – zachowanie procesu czyszczenia wycisków,
d) pacjenci przed i po ortochirurgi.
4. Retencje: wszystkie następne terminy muszy być przełożone na następne 3 miesiące: wyjątek reperatury.

źródło: www.pts.net.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij