2 kwietnia weszła w życie uchwała NIL nr 16/19/VIII z 22 marca br. w sprawie przyjęcia projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz ustawy o działalności leczniczej.

W związku z projektowaną nowelizacją ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty Naczelna Rada Lekarska ponownie usiadła do pracy nad zagadnieniem dopuszczalności zatrudniania lekarzy w ramach indywidualnych lub grupowych praktyk lekarskich.

Projekt uchwały, który 22 marca br został przyjęty przez NIL, jak podnoszono w uzasadnieniu, „prostuje wiele błędów i sprzeczności, jakie występują w obecnym brzmieniu art. 53 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz art. 18 ust. 7  ustawy o działalności Leczniczej”.

Poszerzono zakres możliwego zatrudnienia lekarza, lekarza dentysty o sytuacje:
    • odbywania szkolenia specjalizacyjne o możliwość zatrudnienia w przypadku stażu kierunkowego,
    • udzielania w praktyce określonego świadczenia zdrowotnego,
    • tytułem zastępstwa podczas choroby lekarza prowadzącego praktykę, oraz
    • jednego lekarza, lekarza dentystę z tytułu stałej współpracy.

Więcej na: nil.org.pl

Źródło: nil.org.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij