Mikrobiolodzy, socjolodzy, endodonci, implantolodzy oraz specjaliści stomatologii laserowej wezmą udział w panelu ekspertów, który – po części - będzie stanowił polską odpowiedź na tezy postawione w filmie „Root cause”.

Wydarzenie zaplanowane w ramach 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września) już dziś budzi spore zainteresowanie. Stomatolodzy pytają o szczegóły sesji, przede wszystkim są ciekawi, czy odpowie ona na kluczowe pytanie: jak rozmawiać z pacjentem, który przedstawia nieracjonalne opory przed leczeniem kanałowym?

- Tak, to jeden z głównych celów sesji. Oczywiście nie będziemy ujęcie po ujęciu analizować filmu, który od kilku tygodni budzi kontrowersje na całym świecie. Produkcja jest punktem wyjścia, nie możemy przejść obok niej obojętnie. Stanowiska w sprawie zaprezentowanych tez, w ostatnich tygodniach przedstawiły najważniejsze towarzystwa i organizacje dentystyczne, nasz panel to pewnego rodzaju odpowiedź na zjawisko „antyendodoncji”, ale również próba zgłębienia coraz popularniejszego tematu jakim jest stomatologia biologiczna - wyjaśnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej KUSP, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

W ramach sesji eksperci będą rozmawiać m.in. o jakości przekazów stomatologicznych w internecie, mikrobiocie kanałów korzeniowych vs. ryzyku zachorowania na nowotwór, funkcjonalności zębów leczonych kanałowo. Specjalista radiolog opowie o ocenie morfologii kanałów korzeniowych i jakości leczenia endodontycznego w badaniach CBCT, mikroCT, nanoCT. Nie zabraknie również dyskusji o nowoczesnych metodach leczenia próchnicy, podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie kiedy leczenie endodontyczne nie jest już postępowaniem z wyboru? Podsumowaniem wydarzenia będzie dyskusja ekspertów.

Gościem specjalnym sesji będzie prof. Nermin Yamalik, ekspert Światowej Federacji Dentystycznej FDI, która opowie także o tym dlaczego EvidenceBasedDentistry jest tak ważne. Organizatorzy poczynili również starania podjęcia autorów FDI White Paper, poświęconego leczeniu endodontycznemu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij