W letniej aurze wrocławskiego parku Szczytnickiego w dniach 20-21 września 2018 roku odbył się 21. Zjazd PTO połączony z III Kongresem PTTO. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział prawie sześćset osób.

Podczas sesji naukowych, w trakcie których 37 prelegentów przedstawiło swoje osiągnięcia, organizatorzy gościli również GWIAZDY światowego, ortodontycznego formatu: Chrisa Changa, Eliego Amma, Hyo-Sang Parka, Karin Bektor, Rafiego Rmano, Manuela Nienkempera, Jensa-Christiana Katzschnera, Andreę Johnson, Marco Valle, Massimo Cicatiello czy Thomasa Lietza. I tym razem wrocławska ortodoncja zaprezentowała swoją silną stronę – prof. Joanna Antoszewska-Smith, dr Liwia Minch czy jedyny w swoim rodzaju duet specjalizujący się w leczeniu ortodontyczno-chirurgicznym: dr Barbara Warych i dr Wojciech Pawlak udowodnili, że światowa ortodoncja może się od nas uczyć. Rolę Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego objęła prof. Beata Kawala. Bogata tematyka tegorocznego spotkania obejmowała zagadnienia związane z zakotwieniem szkieletowym, biomechanikom, chirurgią ortognatyczną oraz nowoczesnymi technologiami w technice ortodontycznej. Uczestnicy musieli niejednokrotnie wybierać z bogatej oferty programowej, ponieważ wykłady 21. Zjazdu PTO i III Kongresu PTTO odbywały się jednocześnie.

Jako, że nie samą nauką człowieptok żyje, program oferował też bogatą część artystyczną. Get Together, czyli pierwsza z atrakcji towarzyszących, okazała się niepowtarzalną okazją do spędzenia wieczoru przy dźwiękach harfy Jadwigi Tomczyńskiej i jej zespołu oraz podziwiania specjalnego pokazu Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Najważniejszym punktem programu był bez wątpienia film przygotowany przez organizatorki.

W równie filmowej atmosferze przebiegała Gala Dinner, podczas której wręczone zostały statuetki Wrocławskiej Akademii Ortodontycznej dla najlepszych w swoich kategoriach – doceniane były pasja i zaangażowanie. Ceremonię wręczenia Oskarów poprowadzili prof. Joanna Antoszewska-Smith oraz Paweł Gołębski.

Bogata oferta wykładowa nie ograniczała się do samego Zjazdu i Kongresu. Kurs przedzjazdowy oraz dwa kursy pozjazdowe przyciągnęły niemałą widownię. Doktor Chris Chang, który poprowadził kurs przedzjazdowy, specjalizuje się w leczeniu trudnych przypadków z zastosowaniem mikroimplantów. Zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło nawet organizatorów i specjalnie na prośbę uczestników aż trzykrotnie został zwiększony limit słuchaczy. Doktor Chang sam przyznał, że nie spodziewał się takiego zainteresowania i był zachwycony, iż początkowa liczba słuchaczy wzrosła prawie czterokrotnie.

Równie duże zainteresowanie wzbudziły kursy pozjazdowe. Pierwszy, prowadzony przez Rafiego Romano, obejmował zagadnienia z zakresu współpracy interdyscyplinarnej i „oswajał” coraz szersze zastosowania skanerów wewnątrzustnych w codziennej praktyce ortodontycznej. Drugi to wspólny dialog hiszpańskiego duetu Federico Hernandeza Alfaro i Juana-Carlosa Perez-Varelli, którzy zgłębiali tajniki współpracy ortodonty i chirurga twarzowo-szczękowego, punktując przy każdej okazji, na co należy zwrócić uwagę.

W trakcie 21. Zjazdu PTO i III Kongresu PTTO odbyły się też targi, na których zaprezentowały się aż 34 firmy. Obsługa targów liczyła prawie 140 osób – to kolejny z rekordów tegorocznego wydarzenia. Sponsorzy wydarzenia:

  • firma American Orthodontics – Sponsor Platynowy;
  • firma Ortotrading – Sponsor Srebrny;
  • firma Grand Ortho – Sponsor Brązowy.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij