Grupa Robocza ds. Ochrony Danych Osobowych utworzona w Ministerstwie Cyfryzacji stworzyła specjalny przewodnik po RODO dla lekarzy.

Wychodząc naprzeciw wszystkim pracującym w służbie zdrowia Ministerstwo Cyfryzacji utworzyło specjalny zespół zadaniowy, którego celem było m.in. opracowanie przewodnika wyjaśniającego wszelkie niejasności spowodowanie wejściem w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (powszechnie określanego jako RODO).

Materiał ten, mimo że dedykowany pracownikom służby zdrowia, tak naprawdę jest dla pacjentów i powstał w trosce o nich. Bo każda błędna interpretacja przepisu, każde niesłuszne odmówienie udzielenia informacji o stanie zdrowia ma bezpośredni wpływ na ich życie bądź zdrowie - mówi minister Łukasz Szumowski.

W poradniku znaleźć można odpowiedzi na najczęściej zadawane przez służbę zdrowia pytania, w tym m.in. o sposoby rejestracji pacjentów czy zamieszczanie tabliczek ze specjalizacją na drzwiach gabinetu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij