W bieżącym roku po raz 21. odbył się Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, który został połączony z 3. Kongresem Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych.

Przez 3 dni (19-22 września) w Hali Stulecia we Wrocławiu ponad 700 uczestników brało udział w sesjach warsztatowych i wykładach, a także towarzyszącej wydarzeniu wystawie produktów.

Wrocławski oddział PTO (śródtytuł)

Bieżąca edycja zjazdu PTO była organizowana przez wrocławski oddział PTO, któremu przewodzi prof. Beata Kawala. Na czele komitetu naukowego wydarzenia stanęła prof. Joanna Antoszewska-Smith - redaktor naczelna czasopisma "Ortodoncja w praktyce". W tym miejscu chcemy złożyć Pani Profesor Joannie Antoszewskiej-Smith najserdeczniejsze gratulacje z okazji nadania tytułu profesora nauk medycznych, informacja ta dotarła do naszej redakcji przed Zjazdem PTO.

Lekarze i technicy (śródtytuł)

Wśród wykładowców, którzy prezentowali swoje prelekcje podczas konferencji, znaleźli się uznani specjaliści z całego świata, m.in. profesorowie: Elie Amm, Karin Becktor, Chris Chang, Federico Hernández-Alfaro, Manuel Nienkemper, Monica Palmer, Hyo-Sang Park, Juan Carlos Pérez Varela czy też Rafi Romano. Tematyka spotkania dotyczyła zakotwienia szkieletowego, biomechaniki, chirurgii ortognatycznej i nowoczesnych technologii. W programie nie zabrakło także części dla techników dentystycznych specjalizujących się w ortodoncji. Podczas wykładów i warsztatów uczestnicy zgłębili zasady wykonawstwa aparatów ortodontycznych, a także sposoby ich zdobienia.

Kolejna edycja Zjazdu PTO odbędzie się już za rok w Krakowie - serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji na temat na łamach czasopisma oraz naszych stron internetowych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij