Celem pracy jest analiza dostępnego piśmiennictwa na temat stabilizacji pierwotnej miniimplantów ortodontycznych oraz czynników ryzyka powodzenia implantacji.

Czynniki wpływające na sukces implantacji miniśrub ortodontycznych – przegląd piśmiennictwa
Factors affecting the success of orthodontic miniscrews implantation – review of literature

Stabilne zakotwiczenie w ortodoncji stanowi jeden z najważniejszych czynników warunkujących powodzenie leczenia. W celu zablokowania niepożądanych efektów sił wykorzystuje się zakotwienie szkieletowe – podstawę kostną i elementy umieszczone w kości. Dzięki nim możliwe staje się dokonywanie przesunięć zębowych, które wcześniej były trudne do osiągnięcia. Głównym ograniczeniem ich stosowania jest wciąż wysoki wskaźnik utraty. Jak donoszą Park i wsp., wskaźnik sukcesu waha się między 82-93,3%. Celem pracy jest analiza dostępnego piśmiennictwa na temat stabilizacji pierwotnej miniimplantów ortodontycznych oraz czynników ryzyka powodzenia implantacji.

Autorki: lek. dent. Olga Włodarczyk-Górniak, dr hab. n. med. prof. nadzw. Elżbieta Pawłowska

Cały artykuł przeczytaj tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij