Najnowocześniejsze metody leczenia, interdyscyplinarność, wielopłaszczyznowa wymiana doświadczeń, tak można podsumować Konferencję Ortognatyczną, która odbyła się 6-7 czerwca w Olsztynie.

Najnowocześniejsze metody leczenia, interdyscyplinarność, wielopłaszczyznowa wymiana doświadczeń, tak można podsumować Konferencję Ortognatyczną, która odbyła się 6-7 czerwca w Olsztynie.

Leczenie wad i zaburzeń rozwojowych szkieletu twarzy zależy od prawidłowej współpracy chirurga i ortodonty. Właściwa diagnoza, sporządzenie planu leczenia, technik operacyjnych a także rehabilitacja po zabiegu to niezbędne elementy, dzięki którym pacjent będzie zadowolony z efektu leczenia. Interdyscyplinarność i prezentacja najnowszych metod leczenia jak i narzędzi, które wspomagają pracę lekarza były celem konferencji, która odbyła się w Olsztynie.

Podczas dwóch dni wykłady wygłosili specjaliści z kraju i ze świata. Wśród tematów, obok metod postępowania klinicznego, nie zabrakło zagadnień związanych z estetyką (zastosowanie lipofilingu do rekonstrukcji twarzy) i projektowaniem elementów rekonstrukcyjnych stawu skroniowo-
żuchwowego.

Organizatorem konferencji byli: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie i Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów w Łodzi. Patronat honory nad Konferencją Ortognatyczną objął Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, patronem medialnym wydarzenia były czasopisma” „TPS-Twój Przegląd Stomatologiczny” oraz „Ortodoncja w praktyce”.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij