Ortodoncja w praktyce wydanie nr 1/2020
Ortodoncja w praktyce wydanie nr 1/2020

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!

Witam Państwa na łamach pierwszego w tym roku wydania „Ortodoncji w Praktyce”. Po zasłużonym świątecznym odpoczynku i szampańskiej zabawie noworocznej czas przywitać rok 2020 z nową motywacją do działań. Już teraz zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej redakcji podczas Targów Krakdent, które odbędą się 12-14 marca. Tradycyjnie będziemy na Państwa czekać na stoisku D3 w hali Dunaj. Będziemy na bieżąco przekazywać informacje z wydarzenia na naszych stronach internetowych, a szczegółowe podsumowanie będzie dostępne w wydaniu „OwP” 2/2020.

prof. dr hab. n. med. Joanna Antoszewska-Smith

Newsy z branży

Dental news

TEMATY WYDANIA

Ortodontyczne zastąpienie utraconego stałego zęba trzonowego sąsiednim trzonowcem – 6-letnia obserwacja

W przedstawionym przypadku u dorosłej kobiety z niewielkim stłoczeniem w dolnym łuku oraz protruzją dwuszczękową, która wcześnie utraciła pierwsze stałe zęby trzonowe dolne, zastosowano leczenie pod postacią ekstrakcji pierwszych górnych zębów przedtrzonowych w połączeniu z zamknięciem przestrzeni w górnym i dolnym łuku zębowym za pomocą pętli T, uznanej w tym przypadku za najlepszą metodę skorygowania wady zgryzu i poprawy estetyki twarzy.

Nowy superelastoplastyczny stop tytanowy GUMMETAL – uproszczenie procedury leczenia Kliniczne zastosowanie GUMMETAL

Do idealnego leczenia klinicznego potrzebujemy: wysokiej trójwymiarowej kontroli ruchu zębów, prostych aparatów oraz wydajnej, ciągłej, łagodnej siły. Chciałbym omówić materiały i metody, które pozwolą nam osiągnąć wszystkie te trzy cele.

Leczenie bocznego czynnościowego przemieszczenia żuchwy – opis przypadku

Przywrócenie prawidłowych warunków zgryzowych i funkcji umożliwia prawidłowy rozwój narządu żucia. Wady czynnościowe powinny być leczone jak najwcześniej, gdy wada nie jest jeszcze nasilona, co upraszcza i skraca czas leczenia oraz sprzyja stabilności wyniku.

Zastosowanie systemu Invisalign w leczeniu ortodontycznym przed leczeniem i po leczeniu chirurgicznym wady klasy III

Przedstawiamy tu przypadek 23-letniego mężczyzny z wadą zgryzu klasy III ze zbaczaniem żuchwy w lewo i ze zgryzem krzyżowym zębów 22, 23 i 24. W obu etapach leczenia ortodontycznego, przed zabiegiem chirurgicznym i po nim, stosowano system Invisalign zamiast aparatu stałego.

Niechirurgiczna interwencja ortodontyczna z wykorzystaniem techniki łuku prostego ze wspomaganiem miniśrubami w przypadku poważnej wady klasy II z towarzyszącym zgryzem krzyżowym tylnym

W pracy opisano przypadek dorosłej pacjentki z poważną wadą zgryzu klasy II w połączeniu z obustronnym zgryzem krzyżowym tylnym, zgryzem głębokim, ze stłoczeniem w łuku dolnym i z ekstrakcją pierwszego prawego trzonowca dolnego w wywiadzie.

PIŚMIENNICTWO

Piśmienncitwo

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij