Ortodoncja w praktyce wydanie nr 2/2019
Ortodoncja w praktyce wydanie nr 2/2019

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

oddaję w Państwa ręce wiosenne wydanie „Ortodoncji w Praktyce” z kolejną porcją praktycznych informacji. W numerze znajdą Państwo opisy przypadków terapii, m.in. pourazowej asymetrii twarzy i przedprotetycznego leczenia ortodontycznego, a także przeglądy piśmiennictwa, m.in. na temat zaburzeń wyrzynania zębów.

Wiosna dla redakcji „Ortodoncji w Praktyce” zapowiada się bardzo aktywnie. Nasze czasopismo objęło patronatem medialnym dwa wydarzenia, które w najbliższym czasie odbędą się w Warszawie. Już 23 maja będziemy uczestniczyć w Warsaw Orthodontic Congress, a 7 czerwca – w 19. edycji International Orthodontic Symposium. Wszystkich Państwa, którzy planują udział w ww. wydarzeniach, serdecznie zapraszam do odwiedzenia stoiska naszej redakcji.

Życzę ciekawej lektury
prof. dr hab. n. med. Joanna Antoszewska-Smith

Newsy z branży

Dental News

TEMATY WYDANIA

Przedprotetyczne leczenie ortodontyczne pacjenta z brakiem 13 zębów – opis przypadku

Opisano przypadek 26-letniego pacjenta ze zgryzem krzyżowym przednim i utratą 13 zębów oraz biernym wyrznięciem zębów przedtrzonowych.

Czynnościowa ocena okluzji za pomocą folii Brux Checker u pacjentki z I klasą Angle’a, poszerzeniem przestrzeni międzyzębowych i chorobą przyzębia. Opis przypadku

W opisanym przypadku u pacjentki rozpoznano rozległe, przewlekłe zapalenie przyzębia o nasileniu umiarkowanym, związane z urazem okluzyjnym, i poddano ją starannemu leczeniu periodontologicznemu wraz z 20-miesięcznym leczeniem ortodontycznym.

Zaburzenia wyrzynania zębów – podział, przyczyny, objawy i leczenie. Przegląd piśmiennictwa

Zaburzenia wyrzynania zębów ze względu na różnorodną etiologię, obraz kliniczny i radiologiczny dzielimy na: pierwotne zaburzenie wyrzynania (PFE), wtórne zaburzenie wyrzynania (MFE), ektopowe zaburzenie wyrzynania (EEM) i zatrzymanie/zaklinowanie zęba.

Wpływ bodźca wibracyjnego na przyspieszenie ortodontycznego ruchu zębów – przegląd piśmiennictwa

Celem niniejszego przeglądu była zatem systematyczna ocena dostępnych dowodów co do wpływu bodźców wibracyjnych na przyspieszenie OTM.

Przypadek pourazowej asymetrii szkieletowej żuchwy i twarzy. Leczenie ortodontyczno-chirurgiczne

W artykule przedstawiono szczegółowy protokół interdyscyplinarnego leczenia ortodontycznochirurgicznego i rehabilitacji pacjentki, która w wypadku komunikacyjnym doznała jednostronnego urazu żuchwy w okolicy trzonu kąta żuchwy oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

PIŚMIENNICTWO

Piśmiennictwo

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij