Ortodoncja w praktyce wydanie nr 4/2018
Ortodoncja w praktyce wydanie nr 4/2018

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,
serdecznie witam Państwa na łamach zamykającego bieżący rok wydania „Ortodoncji w Praktyce”. Numer 4/2018 zawiera dwa opisy przypadków leczenia poparte bogatą dokumentacją zdjęciową. Pierwszym z nich jest artykuł omawiający korektę zgryzu głębokiego u pacjenta dorosłego z wykorzystaniem aparatu Nance’a, drugi to wczesne leczenie połowiczej mikrosomii twarzy. W wydaniu poruszone zostały także tematy wpływu działania układu hormonalnego na ruch zębów oraz wykorzystania laserotrapii w leczeniu ortodontycznym. Nasz periodyk zamyka się artykułem podsumowującym nawyki higieniczne pacjentów użytkujących aparaty ruchome.
Zapraszam również do zapoznania się z podsumowaniem 21. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego i 3. Kongresu Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej, które we wrześniu odbyły się we Wrocławiu.
Z okazji zbliżających się świąt i nowego roku życzę Państwu, aby ten czas obfitował w spotkania z najbliższymi i był okazją do relaksu, a rok 2019 przyniósł nowe wyzwania i sukcesy.
Życzę ciekawej lektury i do zobaczenia w nowym roku!
prof. dr hab. n. med. Joanna Antoszewska-Smith

Newsy z branży

Newsy z branży

TEMATY WYDANIA

Korekta zgryzu głębokiego przy pomocy zmodyfikowanego aparatu Nance’a u dorosłego pacjenta z klasą II/2 i dehiscencją wyrostka zębodołowego

W pracy opisano zmodyfikowany aparat Nance’a (modified Nance appliance, MNA) jako opcję leczenia dorosłego pacjenta z klasą II podtypu 2 (CII/2), ze zgryzem głębokim, z dojęzykowym nachyleniem górnych siekaczy i dehiscencją powierzchni twarzowej wyrostka zębodołowego nad korzeniem jednego z nich, zidentyfikowaną za pomocą tomografii stożkowej (CBCT).

Ortodontyczny ruch zęba a zmiana poziomów hormonów podczas cyklu miesiączkowego

Wczesne leczenie ortodontyczne połowiczej mikrosomii twarzy

Celem pracy jest przedstawienie efektu leczenia czynnościowego u pacjentki w okresie wzrostu, cierpiącej na połowiczą mikrosomię twarzy (hemifacial microsomia, HM).

Zastosowanie laserów wysokoenergetycznych w ortodoncji

W praktyce stomatologicznej laseroterapię niskoenergetyczną (low-level laser therapy – LLLT) i laseroterapię wysokoenergetyczną (high-intensity laser therapy – HILT) wykorzystuje się głównie w chirurgii stomatologicznej oraz w celu biostymulacji.

Analiza nawyków higienicznych u pacjentów użytkujących aparaty ruchome

Aparaty ruchome są stosowane w okresie uzębienia mlecznego i mieszanego. Pozwalają one na lepszą higienę jamy ustnej niż aparaty stałe, jednak wymagają dobrej współpracy pacjenta i opiekuna, by efekty leczenia były zgodne z pożądanymi.

Z kraju i ze świata

Ortodontyczny Wrocław – 21. Zjazd PTO i 3. Kongres PTTO

PIŚMIENNICTWO

Piśmiennictwo

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij