Ortodoncja w praktyce wydanie nr 4/2016
Ortodoncja w praktyce wydanie nr 4/2016

Szanowne Koleżanki i szanowni Koledzy,

Serdecznie witam na łamach ostatniego w tym roku wydania „Ortodoncji w Praktyce”. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy biorą udział w tworzeniu czasopisma, Autorom – za pracę i chęć dzielenia się swoim doświadczeniem, Recenzentom – za wsparcie i cenne wskazówki podnoszące poziom merytoryczny, Redakcji – za wytrwałą pracę, oraz przede wszystkim Państwu, naszym Czytelnikom – za obecność. To dla Państwa codziennie staramy się, żeby każdy następny numer był lepszy od swojego poprzednika. Przyszły rok
będzie pełen kolejnych wyzwań, na które już czekamy z niecierpliwością.

Tematem bieżącego numeru jest badanie pilotażowe zatytułowane „Miniimplanty a skuteczność leczenia aparatem Herbsta”, którego współautorką jest nie kto inny, jak Birte Melsen. Kolejny artykuł przedstawia rozbieżność między relacją centralną a maksymalnym zaguzkowaniem; autorzy skupili się na znaczeniu deprogramacji w leczeniu ortodontycznym. W bieżącym numerze OWP nie zabrakło również wiadomości na temat klejenia zamków ortodontycznych metodą pośrednią: jej zalet i wad. Uwadze polecam także artykuł poświęcony badaniu wyrównywania zębów indukowanych wewnątrzustną fotobiomodulacją. Nie pominęliśmy
II klasy Angle’a – ponieważ nadal dominuje ona wśród zaburzeń zgryzu, to i o kolejnym sposobie jej leczenia za pomocą aparatu AdvanSync dowiedzą się Państwo, czytając bieżący numer „Ortodoncji w Praktyce”.

Zbliżający się okres świąteczno-noworoczny to czas podsumowań. W tym roku to właśnie w Polsce odbyło się najważniejsze wydarzenie w kalendarzu stomatologicznym – Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. Redakcja „Ortodoncji w Praktyce” była obecna podczas tego wyjątkowego festiwalu nauki. Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska oraz poświęcenie czasu na rozmowę. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia na s. 68. Z podwórka ortodontycznego – pod koniec października odbył się w naszym kraju po raz pierwszy Światowy Kongres Miniimplantologiczny, który uświetniły najznamienitsze sławy: twórcy systemu zakotwienia absolutnego. Mogę więc nieskromnie zauważyć, że mamy się czym pochwalić. Skoro już o Świętach mowa: życzę, by były spokojne i wesołe, by nie zabrakło w nich chwili na odpoczynek i aby przyszły rok obfitował w same sukcesy zawodowe i osobiste.

Tymczasem ciekawej lektury i do zobaczenia w kolejnym numerze,

Joanna Antoszewska-Smith

TEMATY WYDANIA

Miniimplanty a skuteczność leczenia aparatem Herbsta – badanie pilotażowe

Mini-implants and the efficiency of Herbst treatment – a preliminary study

Rozbieżność między relacją centralną a maksymalnym zaguzkowaniem – deprogramowanie w leczeniu ortodontycznym

Discrepancy between Centric Relation and Maximal Intercuspation – deprogramming applied to orthodontic treatments

Metoda pośrednia klejenia standardowych językowych zamków ortodontycznych – opis przypadku

The indirect bonding method of standard lingual brackets – a case report

Wyrównywanie zębów indukowane wewnątrzustną fotobiomodulacją – badanie wstępne

Intraoral photobiomodulation-induced orthodontic tooth alignment – a preliminary study

Leczenie wady dotylnej aparatem AdvanSync – opis przypadku i przegląd piśmiennictwa

Treatment of distal occlusion with the AdvanSync appliance – case description and literature review

Jubileuszowy Zjazd PTO w Olsztynie

Między 21 a 24 września Olsztyn stał się stolicą polskiej ortodoncji. Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego gościło uczestników 19. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Co więcej, w tym roku PTO obchodziło 20-lecie swojego istnienia.

FDI 2016 w Polsce

7-10 września w Poznaniu odbył się Kongres Stomatologiczny FDI. Wzięło w nim udział kilka tysięcy stomatologów z niemal 120 państw. W Poznaniu zarejestrowali się uczestnicy z wielu odległych i egzotycznych państw, m.in.: Kirgistanu, Libanu, Mauretanii, Mozambiku, Tanzanii czy Zimbabwe.

PIŚMIENNICTWO

Piśmiennictwo do artykułów

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij