26-29 maja w pięknym otoczeniu jeziora Ukiel w Olsztynie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Ortodontyczna, która zgromadziła najważniejszych przedstawicieli środowiska ortodontycznego

Konferencję rozpoczął Sugawara Junji, który wygłosił wykład pt. „Chirurgia przed ortodoncją w leczeniu klasy III”. Kierownikiem naukowym konferencji była prof. dr hab. n. med. Anna Komorowska. Wykłady prowadziło 21 prelegentów, w tym: Allison Murray, Jonathan Sandler, Joanna Antoszewska-Smith, Marzena Dominiak, Wolfgang Kater czy Paweł Plakwicz. Po każdym wykładzie miała miejsce ożywiona dyskusja.
Podczas wydarzenia równolegle świętowano jubileusz 25-lecia firmy Polkard. Z tej okazji Ryszard Kokot, prezes zarządu, przyjął wiele życzeń. Przedstawiciel firmy Dentaurum Mark Stephen Pace wyraził swoje uznanie, opowiadając historię współpracy z firmą Polkard. Od 1995 roku istnieje umowa o wyłączności na terytorium Polski z niemieckim producentem. Podczas obchodów goście zapoznali się z historią powstawania i ewolucji firmy, która w tej chwili oprócz dystrybucji i sprzedaży produktów stomatologicznych oferuje również kursy praktyczne i kompleksowe leczenie stomatologiczne w działającym od 2001 roku przy firmie Polkard Centrum Medycznym. Wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć film ukazujący działalność przedsiębiorstwa. Życzymy firmie Polkard wielu sukcesów w dalszej działalności.
Olsztyńska konferencja miała bardzo bogaty program towarzyszący. Pod koniec pierwszego dnia konferencji uczestnicy wzięli udział w oficjalnej ceremonii otwarcia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Podczas koncertu zaprezentowali się się kwartet smyczkowy Avista, zespół Czerwony Tulipan oraz pierwsza polska tancerka z Olsztyna, która reprezentowała Szkołę Samby na Paradzie Zwycięzców podczas Karnawału w Rio de Janeiro. Podczas trwania konferencji można było skorzystać wziąć udział w wycieczce po starym mieście oraz w regatach jachtami klasy Omega. Na zakończenie konferencji odbyła się uroczysta kolacja. Warunki atmosferyczne były sprzyjające i pozwoliły na chwilę relaksu po wykładach.